:

 

مدیریت دارایی‌ها (Asset Management)

 

با استفاده از قابلیت اسکن دارایی‌های واحد فن‌آوری اطلاعات موجود در سازمان به طرق مختلف و بر حسب مورد توسط متدهای مختلف تعبیه شده در سامانه ManageEngine ServiceDesk Plus ، امکان شناسایی و مدیریت دارایی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کلیه ایستگاه‌های کاری موجود در شبکه بصورت کاملا حرفه ای و کارآمد وجود داشته و به راحتی می‌توان از تمام جزئیات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کلیه Workstationها آگاه گردید. این بدین معنی‌ست که مسئولان و مدیران واحد انفورماتیک به راحتی می‌توانند شناسنامه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کلیه سیستمهای واحد خود در هر نقطه از سازمان را با استفاده از اسکن مشخص و مشاهده نمایند.

شناسایی دارایی‌های سازمان کليد اصلی فرآيند مديريت دارایی می‌باشد. تنها زمانی می توانيد کليه دارایی‌های خود را مديريت کنيد که کليه آنها شناسایی شده باشند. ابزار ServiceDesk Plus به شما این امکان را می‌دهد که کلیه دارایی‌های واحد IT در سازمان را اسکن، شناسایی و تحت کنترل و نظارت مستمر خود قرار دهيد.

ابزار ServiceDesk Plus همچنین امکان اسکن Domain و يا Workgroup، سیستمهای یک شبکه را می دهد تا بر اساس آنها امکان شناسایی کليه دارایی‌ها را داشته باشید.

 

ِAsset Scan

 

 

علاوه بر اسکن از طريق Domain و يا Workgroup، می‌توانيد اسکن را از طريق شبکه های مبتنی بر IP و همچنین با استفاده و بکارگیری پروتکل SNMP انجام دهيد که شامل کليه سخت افزارها از قبيل مک، لينوکس، پرينتر، سوئيچ، روتر، فايروال و … می‌باشد.

 

Network_Scan

 

 

در صورتی که دارايي جديدی به شبکه شما اضافه شده باشد، کافی است تنها آدرس IP همان دارايي را اسکن کنيد و نيازی به اسکن کل شبکه به صورت مجدد وجود ندارد. با استفاده از ابزار می توانيد کليه دارایی‌های خود را حتی در صورتی که خارج از شبکه محلی و در دسترس شما نباشند را اسکن کنيد. کافی است برای اين کار از نرم افزار Agent موجود در ابزار بهره مند شويد.

برای به روز رسانی بانک اطلاعاتی مديريت پيکربندی، نيازی به اسکن دستی دارایی‌ها نمی‌باشد، کافی است اسکن را به صورت برنامه ريزی شده و در زمان های مشخص توسط سامانه انجام دهيد.

 

Schedule_Scan

ویژگی‌ها و قابلیت‌های سامانه Manage Engine Service Desk Plus

  • تهران، بلوار آیت‌الله کاشانی
  • 35 83 62 44 - 021
  • 99 86 97 44 - 021
  • 66 25 584 0930
  • info @ TaksaSystem.com

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
بالا