:

 

مدیریت دارایی‌ها (IT Asset Management)


 گزارش کامل تمام دارایی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری واحد فناوری اطلاعات با بکارگیری تکنیک‌هایی نظیر کشف (Discovery) و اسکن‌کردن (Scan) آنها

با استفاده از قابلیت اسکن دارایی‌های واحد فن‌آوری اطلاعات به طرق مختلف و بر حسب مورد توسط روشهای مختلف تعبیه شده در سامانه ManageEngine ServiceDesk Plus امکان شناسایی و مدیریت دارایی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کلیه ایستگاه‌های کاری موجود در شبکه یک سازمان بصورت کاملا حرفه ای و کارآمد وجود داشته و به راحتی می‌توان از تمام جزئیات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کلیه Workstationها آگاه گردید. این بدین معنی‌ست که مسئولان و مدیران واحد انفورماتیک به راحتی می‌توانند تمامی اطلاعات و یا شناسنامه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کلیه سیستمهای واحد خود در هر نقطه از سازمان را از طریق اسکن‌نمودن ایستگاه‌های کاری مربوطه مشخص و مشاهده نمایند.

شناسایی دارایی‌های سازمان کليد اصلی فرآيند مديريت دارایی می‌باشد. تنها زمانی می‌توانيد کليه دارایی‌های خود را مديريت کنيد که همه آنها شناسایی شده باشند. ابزار ServiceDesk Plus به شما این امکان را می‌دهد که کلیه دارایی‌های واحد IT در سازمان را اسکن، شناسایی و تحت کنترل و نظارت مستمر خود قرار دهيد.

 

ِAsset Scan

 

سامانه ServiceDesk Plus قابلیت اسکن Domain و يا Workgroup کلیه ایستگاه‌های‌ کاری (Workstations) و همچنین تمامی سرورهای (حقیقی و مجازی) یک شبکه را به شما می‌دهد تا بر اساس آن (WMI Scanning) امکان شناسایی کليه اموال و دارایی‌های سخت افزاری و نیز نرم افزاری موجود در سازمان متبوعتان را داشته باشید.

 

علاوه بر اسکن از طريق Domain و يا Workgroup، می‌توانيد اسکن را از طريق شبکه‌های مبتنی بر IP و همچنین با استفاده و بکارگیری پروتکل SNMP انجام دهيد که شامل شناسایی کليه اقلام و سخت افزارهای درون شبکه‌ای هر سازمان از قبيل پرينترها، سوئيچ‌ها، روترها و نیز اکسس‌پوینت‌ها می‌باشند.

 

Network_Scan

 

 

در صورتی که دارايي جديدی به شبکه شما اضافه شده باشد، کافی است تنها آدرس IP همان دارایی را اسکن کنيد و نيازی به اسکن کل شبکه بصورت مجدد وجود ندارد. با استفاده از این سیستم می‌توانيد کليه دارایی‌های خود را حتی در صورتی که خارج از شبکه محلی و در دسترس شما نباشند اسکن نمایید. بدین منظور کافی است از ابزار AssetExplorerAgent موجود در سیستم بهره‌مند شويد.

برای به‌روزرسانی بانک اطلاعاتی مديريت پيکربندی (CMDB) نيازی به اسکن دستی دارایی‌ها نمی‌باشد، کافی است اسکن را بصورت برنامه‌ريزی شده و در زمان‌های مشخص (Scheduled Scan) توسط سامانه انجام دهيد.

 

Schedule_Scan

امکانات سامانه Manage Engine Service Desk Plus

  • تهران، بزرگراه ستاری، خ جواهریان، ساختمان زیتون، پلاک 22
  • 99 86 97 44 - 021
  • 35 83 62 44 - 021
  • 66 25 584 0930
  • info @ TaksaSystem.com

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
بالا