:

 

پایگاه داده مدیریت پیکربندی (CMDB)

 

یکی از مفیدترین ابزارهای ManageEngine ServiceDesk Plus ماژول (CMDB (Configuration Management Database، پایگاه داده مدیریت پیکربندی می باشد. این ماژول تمامی کامپوننت های درگیر و مرتبط با واحد IT را دارا می باشد که شامل کامپیوترها، کاربران، دپارتمان ها، پرینتر، سوئیچ، Rack و … می باشد. با استفاده از ابزار CMDB، شما می توانید به سادگی تمامی کامپوننت های مرتبط با واحد فناوری اطلاعات را به یکدیگر متصل و روابط بین آنها را به صورت گرافیکی بازتعریف نمائید. این کار باعث شفافیت هرچه بیشتر در واحد فناوری اطلاعات می گردد و از این طریق قدرت کنترل بيشتری را در مديريت زير ساخت فناوری اطلاعات سازمان در اختيار شما قرار می دهد.

- CMDB نقشه ارتباطات کلیه مولفه های زیرساخت را نمایش می دهد

در بانک اطلاعاتی مدیریت پیکربندی کلیه اقلام پیکربندی به صورت گرافیکی به همراه روابط  آنها با یکدیگر نمایش داده شده است. در این نرم افزار کلیه ارتباطات و وابستگی ها برای یک ایستگاه کاری با استفاده از نرم افزارهای تحت وب به صورت گرافیکی نشان داده می شود. در این نقشه وضعیت موجود تمام شبکه نمایش داده شده و برای برنامه ریزی توسعه شبکه از آن استفاده می شود. به این ترتیب می‌توان اطلاعات مفیدی مثل این که کدام CI بیشترین گزارش خرابی را به خود اختصاص داده یا کدام CI بیشترین استفاده را دارد را از سیستم استخراج کرد. یکی از اطلاعاتی که در مورد هر CI ثبت می‌شود «وضعیت عملیاتی» آن است. وضعیت عملیاتی هر CI طی مکانیزم خاصی روی دیگر CIها تاثیر می‌گذارد.

 

Configuration Management Database - CMDB

 

با استفاده از ابزار CMDB، شما می توانید به سادگی تمامی کامپوننت های مرتبط با واحد فناوری اطلاعات را به یکدیگر متصل و روابط بین آنها را به صورت گرافیکی بازتعریف نمائید. این کار باعث شفافیت هرچه بیشتر در واحد فناوری اطلاعات می گردد و از این طریق قدرت کنترل بيشتری را در مديريت زير ساخت فناوری اطلاعات سازمان در اختيار شما قرار می دهد.

 

  CMDB - Configuration Item Type

 

با استفاده از قابليت های اين ابزار می توانيد رابطه ميان اقلام پيکربندی موجود را مشخص و در نتيجه ايجاد تغيير و تحليل تأثير هر تغيير در کسب و کار را مورد ارزيابی قرار دهيد. سامانه کليه اطلاعات مربوط به هر آیتم پيکربندی را به صورت متمرکز با جزئياتی از قبيل ويژگی های هر يک و روابط موجود ميان اقلام پيکربندی را نگهداری می کند تا از این طریق بتوانيد در دسترس بودن خدمات ارائه شده توسط اين اطلاعات را تضمين نماييد.

با استفاده از ابزار بانک اطلاعاتی مديريت پيکربندی موجود در ServiceDesk Plus، شما می توانيد ريشه مشکل رخدادهای پيش آمده را مورد ارزيابی قرار دهيد. از طرفی به علت وجود بانک اطلاعاتی مديريت پيکربندی به صورت کاملا گرافیکی و مصور در سامانه، می توانيد روابط بين اقلام پيکربندی را به سادگی تشخيص داده و برای مشکلات ناشی از تغييرات احتمالی، از قبل برنامه ريزی کنيد. علاوه بر اين، کليه فرآيندهای مديريت رخداد، مديريت مشکل و مديريت تغيير نیز دارای يکپارچگی با بانک اطلاعاتی مديريت پيکربندی CMDB می باشند.

ساخت و ايجاد بانک اطلاعاتی مديريت پيکربندی از طرق مختلفی از قبيل ورود اطلاعات از طريق فايل CSV، دريافت اطلاعات سازمان از طريق Active Directory و يا شناسايی خودکار از طريق شبکه ويندوز و یا لينوکس قابل انجام می باشد.

 

CMDB - Configuration Items Relationships

 

 

ويژگی ها

  • سامانه به شما فهرست کاملی از انواع اقلام پيکربندی و از پيش تعريف شده و روابط آنها را در اختيارتان قرار می دهد که مدير سيستم می تواند با استفاده از يک ساختار درختی، اطلاعات مورد نياز خود را نيز ايجاد نمايد. امکان برقراری رابطه ميان دارايی ها و نرم افزارها، خدمات کسب و کار، کاربران و … در سيستم موجود می باشد تا بدینوسیله بتوان تجزیه و تحليل مناسب تری از آثار مثلا يک تغيير را مورد ارزيابی و سنجش قرار داد.

  • هر نوع از آیتم های پيکربندی توسط ويژگی های خاص خود و روابط مورد نيازش تعريف می شود. زيرمجموعه های يک نوع آیتم پيکربندی، کليه ويژگی ها و روابط نوع آیتم پيکربندی والد خود را به ارث می برند.

  • نقشه مصور نمايی کامل از روابط موجود ميان اقلام پيکربندی را در اختيارتان می گذارد تا از طريق آن وابستگی ميان اقلام پيکربندی مشخص و تأثير تغيير و يا مشکلات در پيش رو به صورت کامل قابل شناسايی باشند.

  •  کاهش عمليات های غيرخودکار از طريق شناسايی دارايی های کسب و کار به شکل خودکار

  • امکان مشاهده رخدادها، مشکلات و يا تغييرات باقیمانده مربوط به يک دارايی، يک خدمت کسب و کار و يا ساير اجزاء از طريق نقشه مصور و گرافیکی قابل تشخيص می باشند.

 

CMDB - Relationship Map

 

امکانات سامانه Manage Engine Service Desk Plus

  • تهران، بزرگراه ستاری، خ جواهریان، ساختمان زیتون، پلاک 22
  • 99 86 97 44 - 021
  • 35 83 62 44 - 021
  • 66 25 584 0930
  • info @ TaksaSystem.com

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
بالا